Quantcast
Channel: Kauno Gedimino sporto ir sveikatinimo gimnazija
Viewing all 1018 articles
Browse latest View live

Pilietinė iniciatyva „GYVASIS TAUTOS ŽIEDAS“

$
0
0

Minint 27-ąsias Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo – 1990 metų kovo 11-osios – metines, gimnazija dalyvauja pilietinėje iniciatyvoje „GYVASIS TAUTOS ŽIEDAS“.


Vasario – Olimpinio mėnesio – uždarymo šventė

$
0
0

Vasaris prabėgo greitai, o su juo pralėkė ir projektas „Vasaris – Olimpinis mėnuo“. Tradiciškai projektą pabaigėme uždarymo švente šokio ritmu. Šiai uždarymo šventei kiekviena klasė turėjo paruošti šokio pasirodymą.

Šiais metais projektas visą mėnesį vyko labai aktyviai ir intensyviai.  Miesto mastu organizavome lėkščiasvydžio, 3×3 krepšinio turnyrus, kur laimėjome pirmąsias vietas. Dalyvavome futbolo turnyre Jono Jablonskio gimnazijos taurei laimėti ir taip pat tapome čempionais. Šeimų komandos dalyvavo „Sportiškiausios šeimos“ golfo varžybose.  Pradinukai aktyviai „išvarė“ žiemą iš kiemo dalyvaudami estafečių varžybose, taip pat piešė savo mėgstamiausią sporto šaką masiniame piešimo konkurse.  Gimnazijos mergaičių ir merginų futbolo komandos sėkmingai pasirodė „Ladygolo“ turnyre.  5-I klasių mokiniai „laužė galvas“ protmūšyje apie fizinį aktyvumą ir sportą. Mėgavomės žiemos malonumais ledo arenoje.

Visą vasario mėnesį gimnazijoje vyko tinklinio, ringo, stalo teniso varžybos. Tinklinio varžybas laimėjo Ia komanda. Ringo varžybų nugalėtoja tapo 8a klasės komanda „Žiburėliai“ , antra – 8a klasės komanda „GVB“, treti – 7a klasės „Bebriukai“. Stalo teniso turnyrą laimėjo daugiausiai pergalių iškovojęs IIIa klasės mokinys Justas Sakalauskas, antrąją vietą užėmė Lukas Padaiga (IIIa klasė), trečiąją – Gytis Ambrazevičius (Ia klasė).

Galima drąsiai teigti, kad šis projektas yra vienas masiškiausių gimnazijos projektų, nes jame  dalyvavo beveik visi gimnazijos mokiniai.

Dėkojame Lietuvos tautiniam olimpiniam komitetui už paramą įsteigiant prizus bei dovanas.

Sporto renginių organizatorius Robertas Mežvinskis

 

 

 

 

 

 

 

 

Gimnazijos merginų tinklininkės – stipriausios Kaune

$
0
0

Kovo 14 dieną Kauno A. Smetonos gimnazijoje įvyko finalinės Kauno miesto mokyklų žaidynių merginų tinklinio varžybos. Finaliniame etape susitiko keturios stipriausios Kauno miesto gimnazijų (Kauno Gedimino sporto ir sveikatinimo, Kauno Maironio universitetinės, Kauno „Saulės“ ir Kauno A.Smetonos) komandos. Visas varžoves įveikė ir Lietuvos mokyklų žaidynių tinklinio čempionių titulą apgynė Kauno Gedimino sporto ir sveikatinimo gimnazijos merginos.
 
Sveikiname nugalėtojas!
 
Robertas Mežvinskis
 

Mažieji golfo žaidėjai Kauno mieste – antri

$
0
0

Kovo 15 dieną LSU įvyko Kauno miesto mokyklų „Mažojo golfo“ atkrintamosios varžybos dėl patekimo į Lietuvos čempionatą. Gimnazijai atstovavo 4-os klasės mokinių komanda: Ieva Pušnovaitė, Kornelija Šapalaitė, Saulė Žąsytytė,   Mantas Vilkaitis ir Adrijus Slavickas.

Komandos varžėsi keturiose rungtyse: „Mega ridenimas“, „Sala“, „Piramidė“ ir „Taikinys“. Surinkusi 1680 taškų antrąją vietą užėmė Kauno Gedimino sporto ir sveikatinimo gimnazijos komanda. Mokiniai ne tik pateko į Lietuvos „Mažojo golfo“ čempionatą, bet ir buvo apdovanoti ypatingais prizais: medaliais, diplomais ir galimybe išbandyti tikrąjį golfą golfo klube „Elnias“ Didžiosiose Lapėse.

Sveikiname mažuosius golfo žaidėjus!

Robertas Mežvinskis, Vilma Sereckienė

„Mums rūpi Žemės likimas“

$
0
0

2017 metų kovo 20 dieną Kauno širdyje, Laisvės alėjoje gimnazijos mokiniai dalyvavo šventinėje eisenoje „Mums rūpi žemės likimas“. Žemės dienos eisenos priešakyje, iškilmingai žygiavo ir praeivių dėmesį prikaustė Kauno pučiamųjų instrumentų orkestras „Ąžuolynas“ ir merginų choreografinė grupė.

Iškilmingoje Žemės vėliavos pakėlimo ceremonijoje dalyvavusi Kauno miesto mero pavaduotoja Rasa Šnapštienė pasveikino susirinkusius šventės dalyvius ragindama visus tausoti brangiausią mūsų turtą – gimtuosius namus. Vėliau, Kauno miesto savivaldybės Aplinkos apsaugos skyriaus ir Kauno moksleivių aplinkotyros centro organizuojamas Žemės dienos minėjimas persikėlė į Kauno Tado Ivanausko zoologijos muziejų.

Šventė „Mums rūpi Žemės likimas“ tapo priminimu, viltingu siekiu, prisidėti prie pasaulinio raginimo tausoti ir saugoti mūsų žemę.
Pavasario lygiadienį, Pasaulinę Žemės dieną galime girdėti vieversį, gervių klyksmus ir nuoširdžiai viltis, kad netrukus sugrįžtantys gandrai šiai simfonijai pridės savo kalenimo taktą, todėl Žemės dienos renginiai buvo užbaigti palinkėjimu džiaugtis, vertinti ir labai daug stengtis, dėl mūsų visų namų – mūsų gražiosios Žemės.

Vietoje tradicinės lietuvių kalbos pamokos – „Literatūrinis teismas“

$
0
0

Kovo 20 dieną gimnazijos 5-11 klasių mokiniai dalyvavo ne tradicinėse lietuvių kalbos pamokose, o „Literatūriniame teisme“. Projektą, kuriame sujungiama literatūra ir teisė, kai kūrinyje analizuojamos pagrindinių veikėjų moralinės dilemos ir iš šių dienų perspektyvos vertinami jų poelgiai, mokiniams padovanojo Mykolo Romerio universiteto Teisės fakulteto dėstytojų, doktorantų ir studentų komanda.

5-6 klasių mokiniai stebėjo, kaip pagal LR baudžiamojo kodekso 310 straipsnio 1 dalį dėl žiauraus elgesio su gyvūnais buvo teisiamas XIX a. pab. – XX a. pr. lietuvių prozininkas, publicistas Jonas Biliūnas. Neeiliniame literatūriniame teisme aiškintasi, ar Jono Biliūno novelėje „Kliudžiau“ aprašyta istorija – tikras autoriaus prisiminimas iš vaikystės, o jei taip, kaip jis turi būti nubaustas už šį nutikimą, ir kas aprašytoje istorijoje yra kalčiausias – nusikaltimą padaręs vaikas ar jo tėvai.

8-11 klasių mokiniai inscenizuotame teismo procese aiškinosi, kokios bausmės nusipelno Žemaitės novelėje „Marti“ vaizduojamos Driežų Katrės skriaudikai – senoji Vingienė ir Vingių Jonas, analizavo, kokias pareigas privalo atlikti šeimos nariai, kodėl būtina suteikti pagalbą šalia esančiam. Šiame teisme teisininkų duonos teko paragauti ir dviem mokinėms – pasipuošusios prokuroro ir advokato mantijomis jos pristatė baigiamąsias kalbas.

Į teisminį procesą įsitraukė ir literatūrinio teismo žiūrovai: 5-6 klasių mokiniai siūlė teisėjams nebausti J. Biliūno pagal baudžiamąjį kodeksą, o Driežų Katrės skriaudikams 8-11 klasių mokiniai buvo negailestingi.

Lietuvių kalbos mokytoja Rūta Gadeckienė

Pasaulinė vandens diena gimnazijoje

$
0
0

Kovo 22 dieną gimnazijoje  vyko Sveikatiados projekto akcija, skirta Pasaulinei vandens dienai. Trečiosios klasės gimnazistės Inesa Volskytė ir Benita Beinorytė moksleivius supažindino su vandens reikšme žmogaus organizmui. Jos išdalijo atmintines su vandens vartojimo taisyklėmis ir paros normos apskaičiavimu. Po to visi vaišinosi natūraliu geriamuoju vandeniu.

Akcija „Šokis Žemei“

$
0
0

2017 m. kovo 20 dieną mūsų gimnazija prisijungė prie visoje Lietuvoje vykstančios akcijos „Šokis Žemei“. Šį šokį atliko gimnazijos 3-4 klasių mokiniai, kuriuos paruošė šokių mokytoja Edita Mačiulaitienė.

Akcijos tikslas – formuoti mokinių aplinkosaugines nuostatas ir gamtai palankų elgesį; ugdyti atsakomybę už savo veiksmus sąveikaujant su mus supančia aplinka ir žmonėmis; gilinti vaikų pasaulio vientisumo suvokimą, kad mes vienas su kitu esame daug glaudžiau susiję nei atrodo; formuoti kolektyviškumo įgūdžius; skatinti bendradarbiavimą tarp ugdymo įstaigų, kolektyvų Lietuvoje ir užsienyje; atkreipti dėmesį į ekologines bei nykstančių gyvybės formų problemas bei ieškoti bendrų aplinkosaugos sprendimo būdų.


Kauno miesto 5 – 8 klasių mokinių lietuvių gimtosios kalbos ir literatūros olimpiada

$
0
0

Mokykloje vyko lietuvių kalbos olimpiados I turas. Išrinkti mokiniai, geriausiai mokantys  lietuvių kalbą, tai:

Rūta Vetchoratovaitė ( 5 kl.);

Viltė Žėkaitė (6a kl.);

Gustė Makčinskaitė ( 7 a kl.);

Viltė Vaitekaitytė ( 7 a kl.).

Sveikiname ir džiaugiamės!

Šios mokinės kovo 23 d. atstovavo mūsų mokyklai mieste vykusioje lietuvių kalbos olimpiadoje. Lauksime rezultatų.

Lietuvių kalbos mokytoja D.Mileckienė

„UniJunior 2017“

$
0
0

Kovo 17 d., penktadienį, mūsų gimnazijos mokiniai dalyvavo Kauno universitetinių mokyklų protų mūšyje „UniJunior 2017“, kurį organizavo KTU Vaižganto progimnazija ir Kauno technologijos universitetas (KTU). Šis renginys vyko jau trečiąjį kartą ir subūrė mieste veikiančias universitetines – KTU, LSU, LSMU, VDU, ASU – mokyklas.

Renginyje dalyvavo dvi KTU komandos – „Nieko tokio“ ir „Būna visko…“ (KTU, KTU gimnazija, KTU Vaižganto progimnazija, KTU inžinerijos licėjus), VDU komanda „VDU komanda“ (VDU, VDU „Rasos” gimnazija ir „Atžalyno” progimnazija), LSMU komanda „Bliūdas ant galvos“ (LSMU, LSMU gimnazija), ASU komanda „Jungtinės pajėgos“ (ASU, Maironio universitetinė gimnazija, KTU Vaižganto progimnazija). Kiekvieną komandą sudarė du 7-8 klasių mokiniai, du I-IV kl. mokiniai, mokytojas, dėstytojas ir studentas.

Mūsų gimnazistai Vaiva Puniškytė, Ernestas Juškevičius, Ieva Petrauskaitė, Tadas Vaičiulis, istorijos mokytoja Edita Mačiulaitienė drauge su Karoliu Čekanavičiumi, buvusiu gimnazijos mokiniu, dabar studijuojančiu LSU, bei su LSU dėstytoja Aida Gružauskiene atstovavo jungtinei gimnazijos ir LSU komandai „Taurai“.

Viktorinos užduotis ruošė KTU dėstytoja Jurga Vitkuvienė. Klausimus „Kolegų ture“ viena kitai pateikė ir komandos. Viktoriną sudarė 5 turai, kiekviename ture reikėjo atsakyti į 10 klausimų. Komisiją sudarė universitetų atstovai. Renginys truko beveik keturias valandas, bet laikas neprailgo, nes klausimai buvo įdomūs, įtampa didelė. Aistras numalšino „UniJunior“ krikštamote tituluojama KTU MGMF dekanė Bronė Narkevičienė – ji visus pavaišino tortu. Trečiąją vietą laimėjo KTU komanda „Būna visko…“, antrąją – LSMU komanda „Bliūdas ant galvos“, o nugalėtoja tapo VDU komanda, kuriai ir buvo įteikta nugalėtojų taurė.

 

Išvyka į Kauno LEZ

$
0
0

Kovo 28 d. I–IV gimnazijos klasių mokiniai buvo išvykę į Kauno LEZ (Kauno laisvoji ekonominė zona (LEZ) – tai 534 ha užimanti pramoninės plėtros teritorija, kur klientams yra nustatytos mokesčiųmuitų, kvotų lengvatos ir specialiosios veiklos taisyklės,siekiant investuotojams sudaryti palankesnes veiklos sąlygas).

Mokiniai apsilankė vienoje iš Kauno LEZ įsikūrusioje UAB „Elinta“. Jau 25 metus ši įmonė siūlo technologijas bei naujausius technologinius sprendimus, kuriais pasitiki viso pasaulio vartotojai. Tai įmonių grupė, kuri gamina pramonės automatizavimo, traukos sistemas bei įkrovimo stoteles elektromobiliams, matavimo prietaisus ir įrangą, derinimo sistemas, bandymų įrenginius, maitinimo šaltinius,  įgyvendina vaizdų apdorojimo sprendimus. Aukštos kvalifikacijos darbuotojų gaminama produkcija yra eksportuojama į visus penkis kontinentus. Lietuvos elektromobilių asociacijos vadovas Laurynas Jokužis vaizdžiai papasakojo elektromobilių atsiradimo istoriją ir raidą, pristatė naujausias technologijas bei ateities perspektyvas, taip pat pateikė daug tyrimų rezultatų, kurie parodė elektromobilių ekologijos, eksploatavimo sąnaudų, techninių galimybių pranašumus.

Buvo labai įdomu ir naudinga susipažinti su įmonės veikla, kurioje susijungia Elektronika ir Intelektas.

Olimpinis švietimo kongresas 2017

$
0
0

Kovo 30 dieną Kauno „Žalgirio“ arenoje įvyko Olimpinis švietimo kongresas, kurio tema –„Olimpinių idėjų įtaka bendruomenės identitetui“. Olimpinio švietimo kongresas – projekto „Olimpinė karta“ renginys, siekiantis kartą per metus pakviesti projekto narius ir kitas Lietuvos ikimokyklinio ugdymo įstaigas bei bendrojo ugdymo mokyklas, pedagogus, visus, besidominčius olimpiniu sąjūdžiu, pasidalinti nuveiktais darbais, pasiektais rezultatais, lūkesčiais, aptarti olimpinio švietimo perspektyvas Lietuvoje ir pasaulyje, gilintis į su olimpizmu susijusias sritis. Olimpizmas – gyvenimo filosofija, aukštinanti ir į darnią visumą jungianti žmogaus kūno, valios ir proto savybes. Jungdamas sportą su kultūra ir švietimu, olimpizmas siekia kurti gyvenseną, pagrįstą džiaugsmu dėl įdėtų pastangų, gero pavyzdžio auklėjamąja galia, socialine atsakomybe ir visuotiniu etikos principų laikymusi.

Kongrese dalyvavo viešnia iš Estijos Merlin Ponna, Tartu miesto Ulenurme gimnazijos projektų vadovė. Ji pristatė pranešimą „Olimpinės idėjos ir dalyvavimas Pjero de Kuberteno mokyklų tinkle – naudos ir įtaka mokyklos bendruomenei“. Išgirdome ir keletą pasisakymų, kuriuos pristatė pranešėjai iš Lietuvos.

Po šių pranešimų sekė Olimpinės kartos apdovanojimų ceremonija. „Metų projekto“ kategorijoje buvo nominuota ir mūsų gimnazija (su projektu „Vasaris – Olimpinis mėnuo“). Iš 109 Olimpinės kartos narių patekome į geriausiųjų šešetuką, deja, laureatais netapome. Tačiau ir šis pasiekimas yra labai džiugus ir reikšmingas!

Robertas Mežvinskis

Paskaita „Neįtikėtinos ateities profesijos. Kaip joms tinkamai pasirengti?“

$
0
0

Kovo 30 d. mūsų gimnazijoje svečiavosi Kazimiero Simonavičiaus universiteto (KSU) atstovai, kurie pakvietė IIb ir IV klasių mokinius į paskaitą „Neįtikėtinos ateities profesijos. Kaip joms tinkamai pasirengti?“.

KSU Rinkodaros ir komunikacijos skyriaus direktorė Vilija Skaudžiuvienė papasakojo mokiniams apie populiarias rinkoje profesijas. Susitikimo metu buvo pristatytos didžiausios įsidarbinimo galimybės Lietuvoje ir pasaulyje. Mokiniai sužinojo, kad daugiau nei šešiasdešimt procentų profesijų, kurių reikės 2025 metais, šiuo metu dar net nėra atsiradusios. Mokiniai buvo skatinami mąstyti plačiau, galvoti ne tik apie šiandieną, bet ir apie ateitį, nebijoti priimti drąsių sprendimų ir rinktis netradicinių kelių, nes ateityje tai gali tapti sėkmės pagrindu. Susitikimo metu  pristatytos  tokios ateities profesijos, kaip gero oro pardavimų specialistai, kosmoso architektai, sukurtų vidaus organų prekiautojai ir pan. Kartu su mokiniais  diskutuota, kaip sėkmingai pasirengti tokioms netradicinėms profesijoms.

Taip pat lektorė pristatė Kazimiero Simonavičiaus universitetą, jo išskirtinumą, vertybes ir siekius.

Konferencija ,,Senų daiktų istorijos‘‘

$
0
0

Vasario   22 d. Kauno Žaliakalnio progimnazijoje vyko Kauno miesto pradinių klasių mokinių ir jų šeimos narių konferencija ,,Senų daiktų istorijos‘‘. Konferencijoje pranešimą ,,Prosenelio piniginė‘‘ skaitė mūsų gimnazijos 3a klasės mokinė Eglė Venterytė.

Istorinių žinių konkursas ,,Mes – Lietuvos ateitis‘‘

$
0
0

Kovo 14 d. Vytauto Didžiojo karo muziejuje vyko Kauno miesto 3-ių klasių mokinių istorinių žinių konkursas ,,Mes – Lietuvos ateitis‘‘. Mūsų gimnazijai atstovavo 3a klasės mokiniai Vilius Vitkevičius, Kajus Jakaitis ir Žygimantas Aleksandravičius. Ši komanda, surinkusi 17,5 taško,  užėmė 4- ąją vietą ir nuo laureatų atsiliko tik 0,5 taško.


Pasaulinė Vandens diena

$
0
0

Gimnazijos 3a klasės mokiniai kartu su Aleksandro Stulginskio universitetu vykdė bendrą projektą pasaulinei Vandens dienai paminėti.

Tradicinė paroda ,,Kūryba iš mano rankų“

$
0
0

Kovo 1 – balandžio 3 d. Lietuvos švietimo istorijos muziejuje jau vienuoliktą kartą iš eilės veikė Kauno miesto ugdymo įstaigų pradinių klasių mokinių, jų šeimos narių ir mokytojų bendrų kūrybinių darbų paroda „Kūryba iš mano rankų“.

Šį tradicinį renginį organizavo Kauno Gedimino sporto ir sveikatinimo gimnazija, Kauno miesto pradinių klasių mokytojų iniciatyvinė grupė „Vaikas – mokykla – šeima“ ir Lietuvos švietimo istorijos muziejus.

Šių metų parodos tema – „Paukščiai“. Smagu, kad parodai pristatyti net 54 darbai iš 26 ugdymo įstaigų. Ir ypač džiugina tai, kad kiekvieno darbo kūrybiniame procese dalyvavo visi šeimos nariai. Tokia veikla vienija, stiprina šeimą, ugdo pasitikėjimą, kūrybiškumą ir draugystę.

Pasigėrėkime tos bendros veiklos vaisiais!
 
Pažymą apie dalyvavimą parodoje rasite čia

Sveikiname Gustę Makčinskaitę

$
0
0

Sveikiname Gustę Makčinskaitę ( 7a kl.), tapusią konkurso ,,Švari kalba- švari galva“ I turo nugalėtoja. II turas ir baigiamasis renginys vyko balandžio 5d.Vilniuje, LR Seime.

Konkursas „Kaip išsaugoti kilnius santykius tarp trenerio ir auklėtinio“

$
0
0

Sveikiname mokinius, dalyvavusius Sporto muziejaus rengiamame tradiciniame rašinių konkurse „Kaip išsaugoti kilnius santykius tarp trenerio ir auklėtinio“. Mūsų mokyklos mokiniai buvo labai gerai įvertinti, jiems buvo įteiktos padėkos ir atminimo dovanos.

Geriausių rašinių autoriai:

Naglis Bražėnas (6 kl.), Domantas Šluta (6 kl.),  Pijus Sudakovas (6 kl.), jų mokytoja Rūta Gadeckienė;

Nida Vitkevičiūtė (7 kl.),  Selina Čepaitė (7 kl.), Paula Plaušinytė (7 kl.), mokytoja Daiva Mileckienė;

Banga Lieputė (8 kl.), jos mokytoja Vilija Navickienė;

Rokas Gudelis (10 kl.),  Gabija Bieliauskaitė (10 kl.), Rugilė Grudzinskaitė (10 kl.), Karina Najmovič (10 kl.), mokytoja Daiva Mileckienė.

Paroda ,,Mano daržas ant palangės“

$
0
0

Mūsų gimnazija dalyvauja įvairiose Sveikatiados projekto veiklose. Viena iš jų – augalų paroda ,,Mano daržas ant palangės“, kurią kartu su biologijos mokytoja Janina Žukauskiene balandžio 19-20 dienomis surengė 6 a klasės mokiniai Danielė Gustaitė ir Jokūbas Averka.

Mokiniai eksponavo užaugintus burokėlių, brokolių, salotų, raudonlapių ridikėlių, saulėgrąžų, pupuolių daigus, lauramedžius, raudonėlį, laiškinus česnakus ir kitus augalus, supažindino su jų nauda organizmui.

Kviečiame visus užsiauginti tokius „mini“ darželius ant palangės savo namuose!

 

Viewing all 1018 articles
Browse latest View live